O TURNAJISmash 2016


Počátky Smashe se datují do roku 1999, kdy se v areálu Sporthotelu Trhovky konal první ročník. Tehdy ještě na dvou kurtech a pro 12 dvojic - v podstatě kamarádů, kteří tvořili příbramskou volejbalovou základnu. Následujících deset ročníků se neslo ve znamení neustálého posunu dopředu. Více dvojic nedovolovalo odehrát potřebná utkání během dne, a tak přišlo na řadu atraktivní noční osvětlení. Produkce se ujal zkušený produkční Michal (Červený) a kromě osvětlení vnesl do pořádání potřebný systém. Co je důležité, je to, že turnaj se vždy nese v přátelské atmosféře a každý kdo může, tak rád pomůže s přípravou i fyzickou prací na místě. "Smash je o lidech a proto nikdy nebudeme hrát o pricemoney" říká Štěpán (Červený) "...jsou tu lidé, kteří jsou s tímto turnajem spojení od začátku a bez nich by to prostě nebylo možné zrealizovat ..." dodává. 
 
V roce 2008 si pořadatelé vzali nutnou tvůrčí pauzu, která se protáhla až do roku 2015, kdy jsme navázali 11.tým ročníkem. "Nebylo lehké navázat na předešlé renome turnaje, ale věřím, že se podařilo oslovit další generaci hráčů. A to zejména z příbramského regionu" nastínil nám Michal a pokračuje ... "Dorazily i známé tváře z předešlích ročníků a ohlasy byly více méně pozitivní”.
 
V letošním 12tém ročníku jsme si pro vás připravili opět něco nového. Turnaj se uskuteční v termínu 22. - 23. 7. 2016 ,což je PÁTEK a SOBOTA.  Důvodů je několik. Rádi bychom vzhledem k náročnosti turnaje dopřáli hráčům volnou neděli na rekonvalescenci před návratem do běžných životů. Dále věříme, že sobotní finále poctíme slušnou návštěvností ve večerních hodinách. To nám umožní začít druhý hrací den déle...odhadem až v 9:30. No a po finále proběhne afterparty na písku a  nikdo z hráčů už nebude nucen odcházet odpočívat na nedělní hru, jak tomu bylo dříve zvykem. I z důvodu posunutého zahájení druhého hracího dne (soboty), můžou hráči i ostatní zapařit přímo na centrkurtu. Noční exhibice tedy logicky odpadá. 
 
Stále platí jediné pravidlo, které omezuje výkonnostní hráče. Není možné, aby se turnaje účastnila dvojice, kde oba hráči v aktuální sezoně nastoupili k extraligovému utkání domácí soutěže nebo se tito hráči pohybují v první stovce žebříčku beachvolejbalové soutěže ČR.
 
Rád bych za sebe poděkoval celému týmu Smashe: Michal Červený, Petr Smutný, Petr Šatava, Jiří Trnka, David Novák, David Adam, Dan Sklenář, Standa Hejhal, Ondra Janoušek, Tomáš Sláma, Pavel Kovařík, Milan Jiráček, Vendula Miláčková ...
 
A určitě lidem, bez kterých by Smash zdaleka neudělal takovou cestu: Jiří Holý - veliké DĚKUJI Jirko, Aleš Barášek - díky za podporu Aleši, Radek Kesl, Martin Smíšek, Milan Dolák, Tomáš Ric, Miloš Křesťan, Vlasta Ševr, Filip Gillar, Martin Kozák, David Schovánek, Bára Tlučhořová, Honza Jindřich, Štěpán Študent, Michal Mašek ...
1999 ....... 2016 ....... 2023 © smash.cz
webdesign | websystem | KAO.cz